• SİTE’M

  SİTE’M

  SİTE'M

  Belgesellerim, röportajlarım, yazılarım, haberlerim, fotoğraflarım, hayattan ne varsa görebildiğim, beni dürten... paylaşabilme hevesiyle neyyse.com sitsini açtım.

  Hafızaya, tecrübeye, insan hikayelerine ilgim var. Kurmaca öyküler uydurmuyorum. Ulaşılmaz büyük karakterler, büyülü atmosferlerde yaratmıyorum.

  Neyyse'de sıradan insanların, sıradan olmayan hikayelerini, tecrübelerini, duygularını, düşüncelerini dinlemek ve anlatmak istiyorum. Onlara sormak, onlardan öğrenmek istiyorum. Sıradan insanlara mektuplar yazmak, basit bir dille hatırlamak ve hatırlatmak istiyorum. Sadece kayda geçirmek, belgelemek ve paylaşmak istiyorum. Keza aynı duygularım belgesellerim için de geçerli.

  Bu hız dünyasında biraz yavaşlayıp, soluklanıp, etrafa yeniden bakmak ve görmek istiyorum. Teknolojinin çağ atlattığı, makinelerin hızlandırdığı,
  her şeyin saniyelerle, dakikalarla ölçüldüğü hayatı yeniden anlamak istiyorum.

  Elde etmeyi umduğum en büyük kazanç ise: Dil, din, ırk, düşünce… farkı gözetmeksizin ulaşabildiğim, bağlantı kurabildiğim, dokunabildiğim her bir yürek ve zihindir.

  Her ne ise. Neyyse…

 • semra güzel korver

  semra güzel korver

  prodüktör-yönetmen-blogger

  Herkes gibi doğduğu yeri ve ailesini seçeme şansı olmayıp ama bir sonbahar günü İstanbul’da doğduğu için kendini şanslı sayanlardanım.
  Her ne kadar aidiyet duygusu gelişmemiş bir şahsiyet olsam da, yine de kendimi en çok bu şehre ait hissediyorum.

  İlk, orta, lise, üniversite, master derken sonuçta elimde bir iletişim-radyo-televizyon uzmanlık diploması var. Ancak, kendimi tanımlayacağım düzeyde bir okul aidiyetim yok. Gittim “eğitim-öğretim” gördüm ve çıktım…

  1991 yılından beri prodüktör ve yönetmen olarak medya dünyasındaki profesyonel hayatıma, öncelikle ve özellikle belgesel sinema alanında devam ediyorum.
  Medyada yöneticilik, ulusal ve uluslararası kuruluşlarda yönetim kurulu üyeliği ve başkanlığı yapmanın yanı sıra, üniversitede ders vermişliğim, ödüller almışlığım da var.